Poradenství při nákupu nemovitostí

 

Proč?

Protože se v oblasti financí a nemovitostí už nějaký ten rok pohybuju, znám i různé fígle a triky prodávajících a taky realitních makléřů. Často to ani nemusí být záměr kupujícího ošidit, ale ruku na srdce. Kolikrát jste kupovali nějakou nemovitost? A kolikrát jste si říkali, „proč jsem se jen neporadil“ nebo „příště si musím dávat větší pozor, co podepisuju“, nebo „proč kolem toho musí být tolik papírování“.

Co?

Kolik z Vás si při té velké investici do nemovitosti dokonce je připraveno zaplatit alespoň právníka na kontrolu smluv? Odhadce si pozvou pouze zájemci, kteří odhad potřebují pro banku. Stavebního technika si pozve jen zlomek zájemců a to většinou svého dobrého známého z oboru, kterému důvěřují. Ne každý ale někoho takového zná. V Čechách ještě nedávno nebylo zvykem, že by si někdo na koupi nemovitosti najal makléře, který bude hájit zájmy kupujícího a vyřídil celou agendu s makléřem, který zpravidla zastupuje a hájí zájmy prodávajícího (a samozřejmě svoje zájmy v podobě finanční odměny za prodej nemovitosti). Naštěstí už se ledy hnuly a existují společnosti, které tuto službu nabízejí.

Jak?

U nás se navíc spojuje dlouholetá praxe v oboru financování nemovitostí. Traduje se o nás, že zařídíme úvěr i tam, kde už žádný jiný makléř neuspěje. A se vší skromností musím konstatovat, že se na nás skutečně obracejí i kolegové od konkurence, pokud si s nějakým případem financování nevědí rady. A my rádi pomůžeme.

Takže vám pomůžeme vybrat nemovitost, vyhodnotit její faktický i právní stav, domluvíme vám slevu, zkontrolujeme a připomínkujeme nebo doplníme rezervační a kupní smlouvy, pokud je to vhodné doporučíme advokátní, notářskou nebo bankovní úschovu peněz a samozřejmě zajistíme i výhodné financování kupované nemovitosti. Tím ale naše služba nekončí. Provedeme vás i celým následným procesem – čerpání úvěru na rekonstrukci nebo výstavbu, uvolnění peněz z úschovy atd. A samozřejmě doporučíme, jak ošetřit případná budoucí rizika. Tzn. pojištění nemovitosti, odpovědnosti nebo zajištění proti poklesu příjmů z důvodu nemoci, úrazu, ztráty zaměstnání apod.

Také vám pomůžeme vyhodnotit výnosnost investice do nemovitostí určených na pronájem a po individuální dohodě zajistíme i pronájem nemovitosti a další s tím spojené služby.

Co za to?

Samozřejmě naše služby nejsou zadarmo. A také bude velmi záležet, jak široký rozsah našich služeb využijete, jaká je hodnota nemovitosti atd. Takže vše bude záležet na individuální dohodě. Vždy budete předem přesně vědět, co Vám budeme účtovat a za co. Dobrá zpráva je, že naše služby můžou být pro Vás i zdarma, pokud se nám podaří vyjednat dostatečnou slevu na ceně nemovitosti, která naše služby zaplatí nad rámec našeho podílu ze slevy. A přitom můžete ještě stále ušetřit J

Pro hrubou představu uvedu některé položky – nejčastěji využívané kombinace služeb a jejich ORIENTAČNÍ ceny.

  • Námi zajištěné financování a kontrola právních náležitostí a smluvní dokumentace

              – služba ZDARMA

  • Kontrola faktického a právního stavu nemovitosti a kontrola smluvní dokumentace bez našeho financování

              – 10.000,- Kč

  • Kontrola faktického a právního stavu nemovitosti, kontrola smluvní dokumentace, zajištění a dohled nad procesem souvisejícím s převodem nemovitostí, zápisem v katastru a navíc vyhodnocení a ocenění nutných oprav

              – 20.000,- Kč

  • Kompletní servis - vytipování nemovitosti, společná prohlídka, ocenění stavu a nutných oprav, kontrola nebo příprava smluvní dokumentace, proces zápisu vlastnictví na katastru, financování, čerpání úvěru a uvolnění úschov kupní ceny včetně zastupování kupujícího na základě plné moci

              - 3-5% z hodnoty nemovitosti, u dražších nemovitostí individuálně

 

V případě, že pro Vás vyjednáme slevu z inzerované ceny nemovitosti, účtujeme Vám 25% z této dosažené slevy. Pokud dojednáme dostatečně velkou slevu a společně se domluvíme na vyšším podílu ze slevy pro nás, než uvedených 25%, lze tímto navýšením pokrýt uvedené ceny za naše služby.

Takže mě neváhejte kontaktovat pro návrh ceny za naše služby na Váš konkrétní záměr. Chcete-li mít jistotu, že nekoupíte zajíce v pytli nebo že na nákupu nemovitosti neproděláte, je naše služba tou správnou volbou.

Detaily, co pro Vás budeme dělat při nákupu nemovitosti, najdete zde.