Vážení kolegové!

Na úvod mi dovolte vyjádřit můj respekt a úctu k tomu, že jste se vydali touto nelehkou cestou vydělávání peněz. V době, kdy naše profese má bohužel špatné jméno a je potřeba vysoké odbornosti, trpělivosti a úsilí, než si člověk vydělá první peníze, si vaše rozhodnutí zaslouží velkou pochvalu. Každý z vás musí přidat mnohokrát více trpělivosti a úsilí pro to, aby si získal dobré jméno a vybudoval si klientelu, která se bude vracet a přirozeně doporučovat další klienty, aniž si o to poradce musí říkat. A to může trvat několik let. Vím, že ta cesta přináší spoustu překážek, rozhodování, jestli se na to nevykašlat, a na druhou stranu velké uspokojení z dobře odvedené práce a klientem projevené vděčnosti. To hřeje často více, než pěkná provize.

Každopádně, aby vaše cesta k tomuto cíli byla pro vás jednodušší, rozhodl jsem se Vám na tomto místě podat pomocnou ruku ve svém oboru - financování. Většina poradců dělá vše od investic pres pojištění až po úvěry. Ale ruku na srdce. Není reálné umět vše perfektně. Proto je vhodnější synergie odborníků na jednotlivé obory, kteří mají alespoň základy v oborech dalších. Je jisté, že si vzájemně můžeme svými zkušenostmi být užiteční. Cílem přece je spokojený klient, který nás doporučí dál. A těžko doporučí prodavače, který mu vnutil něco, co vlastně vůbec nepotřebuje.

Proto se na mě můžete obracet i s odbornými dotazy. Některé základní informace budu zveřejňovat i na tomto webu. Další velmi zajímavý zdroj odborných informací pro vás i pro vaše klienty je blog mého spolužáka - perfektního pojišťovacího matematika, který mj. vytvářel efektivnější ukazatel nákladovosti produktů (SUN) a další ochranu pro klienty u pojistných produktů, aby to prodavači IŽP a rádobyporadci parazitující na neznalosti klientů neměli tak lehké a aby konečně v tomto oboru byl upřednostněn klient a ne nepoctivý poradce nebo poradenská firma živící se na životkách místo skutečného finančního poradenství.

No a tady je Martinův blog:

http://proporadce.blogspot.cz/

 

A ještě pro zájemce článek o samoregulačních opatření v pojišťovnách, na kterých se Martin podílel:

http://www.investujeme.cz/prezije-provizni-poradenstvi-diky-samoregulaci/

 

 

Poradcům zdar a všem úspěšný den!